Gry dla dzieci: Pełny Kurnik


Dzisiaj pokażę wam świetną rodzinną grę. Co prawda niby od 6 lat, ale mój czterolatek już ją świetnie rozumie i uwielbia w nią grać. Już prawie cztery lata . kiedy to minęło? ale wracając do tematu. Grę zakupiłam w PEPCO za 20 zł. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że tak nam się spodoba.

Zasady są proste! Wygrywa ten kto zapełni swój kurnik, czyli zbierze 9 kur. Jednak, żeby nie było tak kolorowo po drodze napotykamy kilka utrudnień. 

Jak mówi zasada gry - zaczyna ten kto ostatnio jadł jajecznicę. Rzucamy dwoma kostkami. Gdy gracz wyrzuci:
1,2,3 - dostaje jajko
4,5 - dostaje kurczaka
6 - dostaje kurę

Wydawałoby się, że kurę dostaniemy tylko gdy wyrzucimy szóstkę. Jednak 3 jajka możemy wymienić na kurczaka, a 3 kurczaki na jedną kurę. Jest też kogut, którego możemy zdobyć wymieniając 3 kury, a który chroni nas przed złym lisem, który chce ukraść nasze kury. Jednak zawsze jest to ryzyko, że okaże się on zbędny i tylko niepotrzebnie stracimy kury. To tylko jedno z utrudnień. Jeżeli gracz wyrzuci np. Dwie 1 - oddaje jajko wybranemu graczowi, a dwie 4 - oddaje wszystkie jajka do wspólnej puli i jeszcze kilka innych tego typu.

Przy tej grze można się pośmiać i spędzić fajnie wolny czas. No i niesamowite zwroty akcji. Kiedy myślisz, że już wygrywasz zawsze możesz trafić na lisa, który zabierze Ci kury. No chyba, że masz koguta!

Polecam bardzo. Tania i ciekawa gra. Wciągnie nie tylko dziecko, ale i dorosłych! Jedyny minus? Nigdy nie wiadomo ile potrwa rozgrywka, ale czy to na pewno minus? Ocenę tego pozostawiam wam. 

Komentarze

 1. z pewnością będę miała na oku tą grę przy następnych odwiedzinach sklepu Pepco. Czy dawno była kupiona??

  OdpowiedzUsuń
 2. ooo - chyba odwiedzę ten sklep. Fajny pomysł! u nas jeszcze za wcześnie, ale przyda się na prezent dla znajomych dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. My jesteśmy jeszcze zbyt mali ale gra zapowiada się świetnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa gra :) Wezmę ją pod uwagę przy kolejnych zakupach prezentowych :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam tę grę, może sięgnę po nią przy robieniu świątecznych prezentów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz