Z dzieckiem w bibliotece: Luty!


No i mamy luty. Co za tym idzie? 2 część z serii "z dzieckiem w bibliotece". Dopadły nas choroby, więc mamy dużo czasu na studiowanie naszych lutowych łowów. Swoją drogą ten czas tak szybko leci .. za szybko.

1. SKĄD SIĘ BIERZE MIÓD
F. kiedyś wrócił z przedszkola po odwiedzinach pana pszczelarza i nie mógł przestać opowiadać o pszczółkach. Dlatego gdy zauważyłam w bibliotece tą książkę od razu wiedzialam, że to będzie strzał w dziesiątkę!
Jest to niezwykle kolorowa, pełna szczegółów książka. Jest bogata nie tylko w obrazki, ale również w dokładny opis m.in. tego skąd się biorą owoce, czy budowe pszczoły. Na końcu mały bonusik. Dowiemy się jak zrobić pszczółke, jej małe mieszkanie. Trzeba też zadbać o pożywienie dla niej, więc autorzy książki zadbali te o to aby wiedzieć jak zrobić kwiatki.
Jeżeli Twoje dziecko lubi przyrodę i jest ciekawe co w niej zachodzi, ale również jeżeli lubi książki bogate w obrazki - ta pozycja jest właśnie dla niego!
2. KŁOPOTY
To krótka historia dziewczynki, która chciała wyprasować obrus - pamiątkę po babci. Niestety zamyśliła się i na obrusie została plama po przypaleniu żelazkiem. Dziewczynka wymyślała różne sposoby, które i tak by nie pomogły aby wywabić plamę. Chcecie wiedzieć czy mama byla zła i co z  zrobiła? Koniecznie zobaczcie. 
To książka, z krótkimi opisami na każdej stronie. Do każdego z nich mamy pomysłowy obrazek. Może wymyślicie jakiś inny pomysł i zobrazujecie go? :) książka na pewno dobra na wyobraźnię. 
3. JAKI TO MIESIĄC?
Kolejna książka typowo obrazkowa i bez tekstu. Na każdej stronie mamy jeden miesiąc. Zobrazowane są zmiany zachodzące w przyrodzie na przestrzeni każdego z nich. Od zimy, aż do .. zimy. Żeby nie było łatwo mamy do odnalezienia na obrazkach nazwę miesiąca, kilka postaci i muchomorka. Jeżeli lubicie książki obrazkowe i te na spostrzegawczość. Polecam! "Gdzie jest pingwin?" ze styczniowych łowów nadal robi u nas za książkę numer jeden.

4. CYFERKI
Cyferki zebrały się w kolejce na poczcie. Niestety okienko zamknięto na godzinkę. Podczas tej przerwy przedstawiono nam  krótkim wierszykiem, każdą z cyferek. Nagle przyszło spóźnione zero i wepchało się na początek kolejki przez co doszło do kłótni o to czy zero rzeczywiście powinno tam stać. Z ratunkiem przyszedł listonosz, a gdy już krzyki ucichły, każda z cyferek dostała swój znaczek z własną podobizną i zapomniała o całym wydarzeniu. 
5. DOBRE MANIERY CECYLKI KREDELEK. Czyli o tym, że wypada wiedzieć co wypada.
Jak sam tytuł wskazuje jest to książka o dobrych manierach. Dziecko dowie się z niej jak zachować się w sklepie, teatrze czy przy stole. Kiedy powiedzieć "Dzień dobry", a kiedy nie jest to konieczne. Jak dobrze napisać zaproszenie na urodziny i co zrobić, żeby nie popełnić błędu ortograficznego. Jest to fajny zbiór, krótkich wskazówek mówiących o tym jak powinno się zachować. Mogę powiedzieć, że nie tylko dla dzieci, ale i rodzic dowie się z nich coś ciekawego. Oprócz tego mamy barwne, zabawne obrazki i kilka krótkich historyjek, Jest to świetny sposób, aby wytłumaczyć dziecku jak nie należy się zachować. 


Komentarze

 1. Chcę "Kłopot"!!! Koniecznie! Muszę poszukać w jakiejś bibliotece.

  I "Dobre maniery" też :) Ale "Kłopot" w pierwszej kolejności :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawdziwe perełki:) Fajnie, że macie tak dobrze zaopatrzoną bibliotekę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cyferki i dobre Maniery - to byśmy przygarnęły :D Odwiedzamy naszą bibliotekę, ale księgozbiór bardzo stary i ubogi :(

  OdpowiedzUsuń
 4. My bardzo lubimy nasza bibliotekę :) Mają ogromny wybór książek i bardzo szybko pojawiają się nowości!

  OdpowiedzUsuń
 5. My rzadko korzystamy z naszej miejscowej biblioteki, bo ma dość ubogie zbiory i rzadko udawało się nam znaleźć tam coś dla siebie - raczej musieliśmy jeździć do większego i bardziej oddalonego miasta, więc zwykle kupujemy książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Troszkę wiekowo nie dla nas te książeczki ale o tej z miodem sporo czytałam :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nasza prowincjonalana biblioteka ma kilka tylko książek na krzyż jak to mówią, niestety ;/

  OdpowiedzUsuń
 8. Na żadną z tych książeczek jeszcze nie trafiliśmy, ale o miodku poszukamy :_)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne propozycje! Koniecznie musimy sprawdzić

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajne propozycje, skorzystamy z tego zestawienia :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz