Z dzieckiem w bibliotece: Styczeń!

Od jakiegoś czasu chodzę ze starszakiem do biblioteki. W sumie dzięki Marcie bo sama na to bym nie wpadła, a jest to super sprawa chodzić z dzieckiem w celu znalezienia ciekawych książek! Przy okazji zaoszczędzenie miejsca. Z tej okazji ruszam z serią "Z dzieckiem w bibliotece" Raz w miesiącu będę przedstawiała nasze łowy. W tym miesiącu w bibliotece byłam sama, ponieważ dziecko w przedszkolu, a matka się zorientowała, że to ostatni dzień na oddanie książek. Starałam się wybrać coś co zaciekawi synka (wiadomo, że on sam by wybrał to co chce) i myślę, że mi się to udało. Co złowiłam? 

1. GDZIE JEST PINGWIN?
Czyli książeczka dla spostrzegawczych. Ostatnio na nowo polubiliśmy książeczki obrazkowe, więc czemu tego nie wykorzystać, żeby poćwiczyć spostrzegawczość? Wybrałam tą książkę bez zastanowienia i to był strzał w dziesiątkę. Poznajemy tu historię 10 pingwinków, które postanowiły uciec z zoo. Nasze zadanie polega na tym, aby na tych kolorowych, bogatych w szczegóły obrazkach odnaleźć je wszystkie. Dodatkowo do każdej historii mamy dodatkowe zadania, które urozmaicą nasze poszukiwania. 
2. PIENIEK OTWIERA MUZEUM
W książce tej poznajemy Pieńka. Pieniek uwielbia zbierać różnie rzeczy i przechowywać je w domu. Pewnego dnia okazuje się, że brakuje mu już miejsca. Z pomocą swojej babci wpada na pomysł, aby założyć muzeum. Jednak czy nie rozpędził się ze swoim zapałem? Chcecie dowiedzieć się jak mu się powiodło jego przedsięwzięcie i jakie są jego dalsze losy? Koniecznie musicie ją przeczytać i obejrzeć wszystkie obrazki!
3. ROK W LESIE
Jako, że "Wiosna na ulicy Czereśniowej" nam przypadłą do gustu to wiedziałam, że z tą książką "Rok w lesie" Będzie to samo. 12 różnych, kolorowych obrazków, które obrazują zmiany zachodzące w ciągu roku. Mnóstwo możliwości wymyślania swoich historii. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Jest to też świetna książka do ćwiczenia mowy. Dowiemy się też co nieco o zwierzakach znajdujących się w lesie. 
4. PIERWSZE URODZINY PROSIACZKA
Prosiaczek obchodzi swoje pierwsze urodziny. Jest to świetna okazja do zorganizowania przyjęcia. Poznamy zwierzęta, które postanowiły przyjść i świętować razem z nim. Jest to małą książka z twardymi stronami, która przetrwa dziecięce rączki. Krótka historyjka, ale na pewno spodoba się dzieciom.
5. PRZEKROJE. Owoce i warzywa
Kolejna książka z ciekawymi obrazkami. Znajdziemy tu przekroje owoców i warzyw i dowiemy się jakie zdrowe składniki je zamieszkują. Oprócz tego dowiemy się też do czego te witaminy są nam potrzebne. Idealnie przyda się do wpajania dziecku zdrowych nawyków, więc nie możemy jej pominąć w swojej biblioteczce, 
Komentarze

  1. :)

    Jak znajdę książkę o pingwinie to na pewno chłopakom wypożyczę. Zresztą sama lubię szukać szczegółów na stronach.

    A Rok w lesie jest cudna ...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ależ u Was w bibliotece jest wybór książek!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz