"Geim" Anders De La Motte


"Geim" to pierwsza część trylogii opowiadając o grze w Alternatywną Rzeczywistość. Już sam opis książki jest intrygujący, aż chce się po nią sięgnąć. W końcu kto z nas nie lubi rywalizować? Jednak czy na pewno warto poświęcić jej czas?

HP - Henrik Pettersson to trzydziestoletni, zadufany w sobie mężczyzna, więc nie zdziwi nas to, że jego życiowym celem jest bycie numerem jeden. Pewnego dnia znajduje tajemniczy telefon, który wyświetla krótki komunikat "Czy chcesz wejść do gry?". Tytułowa "Gra" polega na wykonywaniu niebezpiecznych zadań, które były filmowane i publikowane w internecie. Filmy te były oceniane przez innych dzięki czemu można było wspiąć się na wyżyny list rankingowych. Próżność i chęć bycia najlepszym sprawiła, że HP bez chwili zawahania przeszedł do prawdziwej rozgrywki po zaliczeniu testu próbnego. Wraz ze zdobywaniem coraz to lepszego miejsca w rankingu HP chciał być jeszcze lepszy. Jednak wystarczy jego jeden zły ruch, żeby wszystko obróciło się przeciwko niemu. Niestety za późno się o tym przekonuje. 

Inspektor Rebbeca Normen to poukładana osoba, która do swojej pracy przykłada się ze starannością. Wiedzie spokojne życie dopóki nie odnajduje tajemniczego liściku zaadresowanego do niej. Liścików przybywa, a nie wiadomo kto za tym stoi. 

Jak połączą się losy "Gracza" i Pani inspektor? Kto za tym wszystkim stoi?

Książka napisana jest w sposób niezwykle wciągający i trzymający w napięciu. Akcja zaczyna się już na początku i utrzymuje do samego końca. Autor wprowadza nas do świata rozgrywki w tak umiejętny sposób, że w pewnym momencie nie jesteśmy już w stanie stwierdzić co jest rzeczywistością, a co zwykłą grą. Dawkując nam emocje sprawia, że nie możemy się od książki oderwać już od pierwszych stron. Przekonasz się, że próżność nie popłaca i czasami warto odpuścić. Jedynym minusem były liczne przekleństwa. Nie lubię takiego słownictwa w książkach bo nie przyjemnie się to czyta. Angielskie wstawki też były pewnym problemem. Jednak z ciekawością przeczytam kolejne części.

Zatem zastanów się czy chcesz wejść do gry?

Wydawnictwo: CZARNA OWCA
Objetosc: 408 stron

Komentarze

  1. Intrygująca recenzja. Zwłaszcza koncowka. Czekam w napięciu na Twoj glos jezeli chodzi o poradniki. Jestem bardzo ciekawa.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz