Paula Daly "Gdy przejdziesz przez próg"


Poprzednią książką Paula Daly "Co z Ciebie za matka" nie byłam zachwycona. Jednak postanowiłam dać jej drugą szansę. Ta powieść jest lepsza, ale nie do końca. Nie porwała mnie tak, żebym o niej myślała jeszcze długo po zakończeniu. 

Natty i Sean są szczęśliwym małżeństwem. Mają dwie nastoletnie córki i prowadzą wspólnie dobrze prosperujący hotel. Jednak czy na pewno niczego im nie brakuje? Wszystko zmienia się gdy jej młodsza córka trafia do szpitala w trakcie swojej wycieczki we Francji. Matka bez zastanowienia pakuje się i jedzie do niej, natomiast męża zostawia ze swoją stara przyjaciółką Eve, która akurat była u nich w odwiedzinach. Po powrocie odkrywa, że już nic nie jest takie jak dawniej i zaczyna tracić wszystko na co przez tyle lat pracowała. Od tamtej pory cała przeszłość wraca, a tajemnice, które tak ukrywała zostają wyjawione. 

Paula Daly w swojej powieści porusza kilka problemów. Przede wszystkim problemów małżeńskich. Natty poświęciła się całkowicie pracy i dzieciom odstawiając męża na bok. Zapomniała o jego potrzebach, a przecież miłość trzeba pielęgnować. Ile z nas - kobiet, mogło by się utożsamić z bohaterką i stwierdzić, że postępuje tak samo? Czy nie warto tego zmienić niż będzie za późno? Drugim problemem jest kwestia zaufania. Czy tak na prawdę możemy zaufać swoim przyjaciołom? W dzisiejszych czasach trudno o bratnią duszę. Często musimy uważać kogo wpuszczamy do naszego życia. Bo to co wydaje się oczywiste tak na prawdę może okazać się kłamstwem. 

Bohaterowie zbytnio nie budzili we mnie żadnych emocji, ani tych złych, ani dobrych. Tak na prawdę nie zapamiętałam jakoś szczególnie, któregoś z nich. Byli tacy .. zwykli. Nie czekałam też z niecierpliwością na zakończenie, które okazało się słabe. Tak na prawdę czy można to nazwać zakończeniem? To taka nie rozwiązana sprawa bo tak na prawdę do końca nie wiemy co było dalej. 

Pomysł na książkę dobry jednak wykonanie nie jest dla mnie zadowalające. Jednak jeżeli wy lubicie takie powieści (bo thillerem tego bym nie nazwała) to przeczytajcie. Być może u was wywoła inne emocje. Może już ją czytałyście? Chętnie posłucham co o niej sądzicie. 


Komentarze

  1. Może nie wiadomo co będzie dalej ponieważ będzie jeszcze jedna część.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Może nie wiadomo co będzie dalej ponieważ będzie jeszcze jedna część.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz