Geografia dla najmłodszych, czyli puzzle TREFL - Mapa Polski.


Mój synek uwielbia puzzle. Jakoś tak się stało, że szybko pojął o co w tym chodzi. Dlatego nie zdziwiło mnie to, że w prezencie od cioci na zajączka wybrał właśnie układankę. Nie zraził go nawet wiek dla, którego jest ona przeznaczona. Na początku nie zwróciłam uwagi dlaczego od 4-6 lat w, końcu układał już trudniejsze dla 3 latków. Dopiero w domu zauważyłam dlaczego taki przedział wiekowy został dobrany. 

Puzzle te składają się z dwóch części. Kształt puzzli z państwami sąsiadującymi z naszym krajem są klasyczne, podczas gdy te z, których składa się Polska, czyli województwa są o trudniejszym, nieregularnym kształcie przez co układanie jest trochę trudniejsze niż by się mogło wydawać. 
Ułatwieniem jest to, że każde Państwo jak i województwo są innego, żywego koloru także można je dopasować kolorystycznie. Ponad to każdemu województwu przypisana jest stolica i obrazek, który przedstawia z czego słynie, Dziecko może m.in. zobaczyć jakie stroje były kiedyś słynne na Śląsku. Pozna też największe rzeki w naszym Państwie. Nie można też zapomnieć o flagach naszych sąsiadów czy naszym polskim godle. 
Brakuje mi tu jedynie do kompletu nazw województw. No, ale tu już rodzic może sie wykazać swoją wiedza i uzupełnić braki.

Jeżeli i Twoje dziecko uwielbia układać puzzle jest to dobry sposób, aby poprzez zabawę pokazać mu jak piękny jest nasz kraj i co można u nas znaleźć. Jak to mówią "Cudze chwalicie, swego nie znacie" - przekonacie się, że u nas też można się świetnie bawić!Komentarze

  1. Świetne, może na dzień dziecka zamówię? Bo my oprócz puzzli lubimy mapy 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo pomyslowe! Filip niesamowicie utalentowany :) pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz