Nauka przez zabawę: CzuCzu cyferki!

Zabawa z dzieckiem jest bardzo ważna. Pozwala się ona rozwijać, zdobywać nowe umiejętności. Jak łatwo wpleść w nią elementy nauki tak, żeby dziecko z ciekawością brało w tym udział? Oto jak my uczymy się cyferek!

Na dzień dziecka Filip dostał puzzle z cyferkami CzuCzu PUF PUF CYFERKI 3+. Filip uwielbia wszelkiego rodzaju puzzle, więc od razu wziął się za układanie. Oczywiście na początku miał problemy z ułożeniem, ale z moją pomocą sobie poradził. Oto parę wersji naszej zabawy:

ZNAJDŹ PARĘ. Robimy dwie kupki. Jedna z cyferkami, druga ze zwierzątkami. Proszę Filipka, żeby znalazł np. cyfrę 1. Jak już znajdzie to mówię, żeby znalazł JEDNĄ OŚMIORNICĘ i tak po kolei, aż wszystkie cyfry znajdą swoją parę.

POŁĄCZ CYFERKI. Mówię na głos cyferki po kolei, a Filip znajduje je i łączy. Oczywiście jak to zrobi, zabieramy się za ułożenie zwierzątek.

ILE JEST ZWIERZĄTEK? To już zaawansowana wersja bo Fifi jeszcze nie mówi, ale trzy, sześć i osiem doskonale mu wychodzi.

Jeżeli akurat muszę coś zrobić to po prostu Fifi bierze i sam układa. I choć skończył nie dawno 2 latka to umie już prawie wszystkie dopasować. Puzzle z serii CzuCzu świetnie nadają się do takiej nauki. Mam w planach jeszcze zakupić literki. Polecam taka zabawę z dzieckiem. To połączenie przyjemnego z pożytecznym.


Komentarze

  1. Świetne puzzle! Pięknie wykonane, a forma pociągu dodatkowo je uatrakcyjnia. Brawo dla Filipka!

    OdpowiedzUsuń
  2. Czu Czu zawsze stają na wysokości zadania, są rewelacyjne. Pociąg jest super, musimy dopisać do listy życzeń :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz